JARNÍ ZÁVODNÍ SEZÓNA VE FENIXU JE V PLNÉM PROUDU

20. 5. 2024

Brzké jarní počasí nastartovalo dráhovou sezonu pocitově o chvilku dříve než v minulých letech. Ze zimních bund jsme se převlékli rovnou do oddílových tílek a poměřili síly na první jarních venkovních závodech. A naše oranžové dresy se určitě neztratily.

8.května si v Ostravě poměřili síly muži , dorostenci a junioři na Mistrovství Moravy a Slezka, kde zlato dovezl Vojta Přikryl na trati 1500m, stříbro Kristian Konečný na trati 2000m překážek a po dlouhé době si na dráze vyběhl i náš trenér Honza Kohut se ziskem stříbra na trati 5000m.

12. května se Znojmě zase utkali mladší a starší žáci na Mistrovství Jihomoravského kraje, odkud si náš oddíl odvezl:

2 zlaté medaile – Vojta Korgo v běhu na 800m + Robin …… v běhu na 3000m

2 stříbrné medaile – Jakub Lučan v běhu na 800m + Kristýnka Kuncová v hodu krikeťákem

1 bronzovou medaili Kristýnka Kuncová v hodu oštěpem

Vidět byla ale i řada osobních rekordů a krásných umístění v TOP10.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na naše nejmenší Fenixáčky. Ti svoje síly poměřili hned dvakrát v rámci ligy Zlatých přípravek v Brně na nádherném atletickém stadionu Pod Palackého vrchem a jejich výkony se určitě neztratily. Jsou to pro ně cenné zkušenosti do jejich začínajících sportovních kariér.

Do konce června nás čeká ještě řada závodů a napínavých soubojů. Určitě nás sledujte na našich sociálních sítích

IG/FCB: fenixsport_bk

Líbí se vám náš oddíl? Přidejte se k nám. Jste mezi námi srdečně vítáni. Stačí napsat nebo se zaregistrovat na www.fenixsport.cz