Atletika Blansko na 2. lize družstev mužů

31. 8. 2021

Letos jsme poprvé postavily tým mužů ( FÉNIX SPORT BLANSKO ) do 2. ligy soutěže družstev na dráze . Ze 4 základních kol které měli proběhnout se nakonec uskutečnily jen tři. 1x Znojmo a 2 x Břeclav. Pro většinu našich závodníků se mělo jednat o první starty v takovéto soutěži a tak jsme brali tento první rok jako takový testovací.

První kolo Znojmo

První kolo se uskutečnilo 13.6. ve Znojmě kde jsme obsadili 8. místo . Nejvíce se nám dařilo v běhu na 5000 m kde jsme v první bodované desítce měli 5 našich závodníků a celkové první místo bral náš Honza Kohut. 6. byl Jirka Červenka, 7. Michal, 8. Franta a 9. Jirka Dvořáček. Velké zlepšení zde zaznamenal i Vojta Přikryl na 800 m když časem 2:09 min. bral 6 bodů a to je věkem ještě žák.

Druhé kolo Břeclav

Druhé kolo nás čekalo nakonec až 7.8. v Břeclavi. Bohužel kvůli zničenému stadionu v Hodoníně se toto kolo muselo přesunout až na srpen kdy spousta našich závodníků měla naplánované dovolené a tak z 20 našich lidí na soupisce nastoupilo pouze 6. I v této značně omezené sestavě jsme se vůbec neztratili. Nejvíce bodů zaznamenal Honza – celkem 28 , když vyhrál 3000 přek. , na 1500 m byl 2. a na 800 m 3. Další zlepšení na 800 m zaznamenal Vojta když se dostal už na 2:06 min. a bral 5 bodů. Velký osobák ( o 10 sec. ) si na 1500 m vyběhl Michal Šeděnka a bral zato 5. bodů. Pochvala patří i Jirkovi Dvořáčkovi který poprvé běžel 3000 m přek. a získal tak pro tým 9 bodů. Celkově jsme v tomto kole skončili na 9. místě

Třetí kolo Břeclav

Třetí kolo 22.8. Břeclav – zde jsme získali nejvíce bodů a skončili šestí.  Nejvíce se nám zase dařilo na nejdelším běhu na 3000m.

1.místo Roman , 3. místo Honza , 5.místo Hynek , 6.místo Michal a super osobák 9:37 min. , a 10.místo Ondra Brosch v osobáku 9:53 min. za které mu patří 3. místo v průběžných českých tabulkách mezi žáky.

1500m – 3.místo Honza , 5. místo Michal a osobák 4:19 min, 10. místo Tomáš

Celkem 10 bodů jsme brali i na 110 přek. když byl na 3. místě Šimon a na 9. miste byl Tadeáš který si hned po překážkách ještě vyběhl osobák na 100m – 12:60 sec. A postoupil do finále B.

Výborný osobák na 200m časem 24:41 sec. zaběhl Vojta .

Celkové pořadí

Celkově jsme po 3 kolech skončili na 8. místě. Na první sezónu to není špatné. Zjistili jsme kde máme slabiny což jsou skoky a vrhy kde nám chybí závodníci co by byli schopni bodovat. Příští rok už bych rád aby atletika Blansko zásluhou Fénix Sportu  mohla bojovat o místo mezi nejlepšími 4 týmy.