Honza první na půlce v Havl.Brodě i Hradci

5. 10. 2021

25. září se v Havlíčkově Brodě konal půlmaraton . Na startu byl i náš trenér Honza. Běželi se 4 okruhy kolem řeky a přes náměstí. Trať byla lehce zvlněná a bylo na ní dost zatáček. V plánu bylo běžet tempo okolo 3:30 min na km. To je dařilo celé 3 okruhy v tom posledním pak přišlo lehké vystupnování tempa a nakonec z toho bylo pro Honzu první místo a nový traťový rekord 1:12:05 hod.

O týden později v neděli 3.10. se závodilo na tradičním půlmaratonu / maratonu v Hradci Králové a jako každý rok se zde sešla dobrá konkurence . Ze začátku se běželo celkem vlažně první kilometry cca 3:20-3:25 min.  od nějakého 6. km se začalo tempo trošku stupňovat a to už se dostal Honza do čela a vytvořil si cca 100m náskok který si pak už hlídal až do konce. Doběhl tedy na prvním místě v čase 1:08:36 hod. Že byl závod dobře obsazen dokazují i výsledky když se prvních 9 závodníků vešlo pod 1:11 hod.

Z týmu zde startovali ještě Radek Petr na půlce v osobáku 1:24 hod. a na maratonu Jirka Bělohlávek také v osobáku 3:13 hod. takže paráda.

Honza k závodu:

V Havlíčkově Brodě jsem to měl spíše jako tempový trénink . Chtěl jsem běžet rozmezí 3:30 – 3:25 na km což se mě i podařilo. Navíc to stačilo i na traťový rekord takže spokojenost.

V Hradci jsem chtěl pak běžet o něco rychleji což se i povedlo. Sice bylo prvních 6 km celkem volně ( kolem 20 minut) ale pak jsme trošku zrychlovali a nakonec z toho bylo 1:08:36 hod . takže taky spokojenost.