První halové závody roku 2022

15. 1. 2022

Naši závodníci mají za sebou první starty v halové sezóně.

V sobotu 8.1. závodili v Ostravské hale Emmča s Vojtem mezi dorostenci. Emmča na 2000 m kde skončila na 2. místě v čase 7:20 min. Vojta potom testoval rychlost na trati 600 m kde skončil na 3. místě s časem 1:27:70 min. Oba si na začátek halové sezóny vytvořili osobní rekordy takže víme že jsme na dobré cestě. Další jejich závod bude Mistrovství Moravy a Slezka a poté Mistrovství České Republiky dorostu.

Mladší žactvo mělo první závody 14.1. v Olomouci a my byli opět u toho.

Jako první se na startu ukázala Adélka když běžela závod na 800 m. Nezalekla se rychleho startu a držela se v popředí a nakonec v prvním běhu skončila na 2. míste v čase 2:57 min . Ve stejném běhu pak na 8. místě doběhla Nikča. V druhém běhu starovala Amelie a doběhla v čase 3:14 min na 7. pozici. V součtu obou běhů tedy Aďa skončila na 3. místě. Mezitím se už v dálkařském sektoru připravoval Vojta na svoje první pokusy. Po prvních 2 pokusech na urovni 445 cm se v tom třetím posledním dokázal ještě zlepšit na 462 cm což znamenalo výborný osobní rekord a 2. místo. Pak nás už čekali rozběhy na 60 m. Do finálových běhů dokazala z holek postoupit jen Lucka když svůj rozběh vyhrála v čase 9:02 sec. a ve 3 finálovém běhu skončila 3. za 9:11 sec. Osobní rekord na 60 m si zaběhla i Adéla 9:36 sec. Nikča pak běžela 10:52 sec. a Amča zapsala čas 10:61 sec. I Vojta dokázal na 60m postoupit do finálových běhů když svůj rozběh vyhrál v osobáku 8:83 sec. a postoupil do 3 finálového běhu kde skončil druhý v čase 8:84sec.