Honza šestý na MČR v půlmaratonu

15. 4. 2022

V sobotu 9.4. se v Pardubicích konalo Mistrovství České Republiky mužů a žen v půlmaratonu.

Na startu bylo 5 našich závodníků kteří bojovali o co nejlepší umístění. Nejlépe si vedl Honza který se po celý závod držel ve skupině běžící o medaili. Až do 19 km běžel ve 4 členné skupince běžící o bronzovou medaili ve složení Pavlišta, Chrascina, Křivohlávek a Kohut. Pak se to začlo trošku trhat a nakonec doběhl na 6. místě v čase 1:07:24 hod. ( mezičas na 10 km byl 31:30 min ) . Cíl byl doběhnout v čase pod 67 min. a umístění v TOP 5. Oboje tedy těsně uniklo. Škoda že nebylo trošku lepší počasí když místy foukal nepříjemný vítr a výsledný čas to určitě ovlivnilo. Jirka pak doběhl v čase 1:19:36 hod, Ivo 1:20:48 a Franta 1:24:23 hod. Mezi ženami pak byla Hanka na 12 místě v čase 1:24:48 hod. a to pouhých 14 dní po stříbrném mistrovství na 100 km.

Ve stejný den se konaly dětské závody ve Skalici nad Svitavou. A zde jsme získali několik medailových umístění.

Mezi mladšími žáky na 1200 m byl Vojta 1: v čase 4:38 min. a Dominik na 3. místě v čase 5:03 min. Mladší žákyně absolvovali 700 m a na 3. místě doběhla Adéla v čase 2:39 min. Amča pak byla 4. za čas 2:45 min. Katka byla sedmá a Nikča hned za ní na 8. místě.

Přípravka starší dívky pak čekalo 500 m a zde byla stříbrná Zuzka v čase 2:00 min. A na 400m mladších hochů na 400 m byl Jenda také druhý.