Výborné výkony našich závodníků na víkendových závedech.

12. 6. 2023

Parádní výkony našich závodníků na víkendovývh závodech.

V sobotu se konalo v Olomouci Mistrovství Moravy a Slezka žactva na dráze. K běhu na 800 m nasoupil Vojta Korgo který výborným během dosahl kvalitního osobního rekordu 2:07:80 min. a bral za to druhé místo a stříbrnou medaili.
Kristián Konečný zde potom běžel svůj první závod na 1500m překážek , zde mu ještě chyběla jistota na překážkách na kterých budem muset ještě zapracovat jelikož na nich výrazně ztrácel a nakonec ho to stálo i medailové umístění když skončil na 4 pozici.

Do Ostravy potom vyrazil náš dorostenec Vojta Přikryl kde ho čekali 2 závody na 800 m a 400m.
Jako první ho čekal běh na 800 m . Jelikož to byla letos pro něj první osmistovka a neměl ještě zaběhnutý čas tak ho dali až do druhého běhu. Vojta se stím ale poradíl výborně když si perfektním během zaběhl výborný osobák 1:57:12min. a tímto časem i celkově zvítězil když na dálku porazil i závodníky z prvního běhu. Za hodinu a půl ho pak čekal ještě běh na 400 m . A že má výborou formu potvrdil i zde když si zaběhl druhý osobák 50:80 sec.
Vojtu za týden čeká Mistrovství České Republiky dorostenců kde poběží 800 m.

Mistrovství České Republiky v Ultratrailu na 63 km

Zde běžel náš trenér Honza Kohut kterého čekalo 6 okruhů po 10,5 km s celkovým převýšením 1200m. HOnza si od začátku běžel svoje tempo a každým okruhem navyšoval svůj náskok. Nakonec zvítězil v traťovém rekordu 4:42:15 hod. a stal se tam Mistrem České Republiky v Ultratrailu pro rok 2023 a vylepšíl si tak loňské 3. místo.
HOnzu pak za 14 dní čeká ještě jeden mistrovský závod a to MČR na 50 km.

Trenérka Jana Kakáčová pak běžela na Lysé hoře ultra sky maraton s parametry 67,5km a nastoupanými 3800m . Tuto náročnou trať dokázala zdolat za 9.53 hod. a ve své kategorii zvítězila.